İnşaat sektöründe bina içinde yaşayacak insanların standardını ve konforunu düzenlemek amacı ile yapılan iç sistemsel düzenlemelere mekanik tesisat denir.

 Söz konusu alan makine mühendisliğinin ilgi alanıdır.

 

 Mekanik Tesisat Sistemleri

 

 Mekanik tesisat sistemlerini şöyle sıralayabiliriz;

 -Isıtma sistemler

 -Sıhhi tesisat

 -Yangın tesisatı

 -Klima tesisatı

 -Havalandırma tesisatı

 -Güneş enerjisi tesisatı

 -Doğal gaz tesisatı

 -Havalandırma tesisatı

 -Basınçlı hava tesisatı

 -Havuz tesisatı

 -Buhar, kondens, kızgın su tesisatı ve kızgın yağ tesisatı

 -Çamaşırhane ve mutfak tesisatı

 

 Yukarıda sayılan bütün mekanik tesisatlar insanların yaşamsal ihtiyaçlarını ve konforunu karşıladıkları açıktır. Fakat bu tesis atların tesis edilmesinde mühendislik hesaplamaları ve işlemleri gereklidir. Hesaplama ve tesis atlarda yapıla bilecek en küçük ihmal veya hatalar insan hayatını tehlikeye ata bileceği gibi mal kaybına da neden olabilir.

 Firmamız bu aşamada projelendirme, müşavirlik ve kontrolörlük olarak hizmet vererek fonksiyonellik, konforlu lüks, güvenilirlik, sağlamlık, yüksek teknolojide, enerji tasarrufu yüksek, düşük maliyetli, çevreye dost mekanik tesisat projelerine imza atmayı hedefler.

 

 Bilgisayar Destekli Projeler

 

 Bu projeler üzerinde çalışır iken ilim ve bilimin ışığında çalışır. Özellikle mekanik tesisat projeleri hazırlar iken bilgisayar destekli projeleri kullanır. Bu anlamda Autocad, Zwcad, Microsoft Excell, Rewit Mep, Magicad, Omnicad gibi bilişim sektöründe yaygın kullanılan bilgisayar programlarını kullanarak müşterilerine en iyisini sunmaya çalışır.

 

 Firmamız bütün bu çalışmalarını insan hayatı güvenliği ve insan hayatında konfor ve kolaylığı esas alarak yapar.