Doğalgaz günümüzde destekleyici yakıt türleri arasında bulunsa da geliştirilen projeler sayesinde Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerinde ana yakıt durumuna gelmiştir. Elektrik üretiminde santrallerde kullanılan doğalgazlar, sanayi kuruluşlarında ise özellikle ısınma amaçlı kullanılan yakıt durumundadır.

 

 Bazı ağır sanayi kuruluşlarında sadece ısınma amacıyla kullanılmayıp üretim tesislerinde ısı yakıtı olarak kullanılan doğalgaz, maliyeti diğer bazı yakıtlara göre daha ucuz bir yakıt olmasından dolayı özellikle tercih edilebiliyor.

 

 Güvenilir Nakliye ve Taşıma Şart

 

 Sanayi kuruluşlarında kullanılan doğalgaz miktarı normal hanelerde kullanılan doğalgaz miktarından çok daha fazladır. Metreküp olarak hesaplanan doğalgaz miktarının, sanayi kuruluşlarında yüksek miktarlarda bulunması bu kuruluşlardaki güvenlik riskini de arttırmaktadır. Bu nedenle sanayi kuruluşlarında doğalgazın nakliyesinde kullanılan sistem ve tesisatların güvenilir tesisatlar olması gerekmektedir.

 

 Devasa Doğalgaz Tesisatı

 

 Sanayi doğalgaz tesisatı olarak adlandırılan, büyük sanayi doğalgaz dolaşım sistemleri, büyük çapları ve uzunlukları nedeniyle devasa sistemlere dönüşmektedirler. Bu özellikleri nedeniyle profesyonel ve uzman kadrolardan oluşan firmalar tarafından üretilmeleri ve faaliyete geçirilmeleri bir zorunluluktur.

 

 Alanında uzman olmayan ve yeterli deneyime sahip olmayan kişiler tarafından yapılacak doğalgaz tesisatları, sanayi kuruluşlarında büyük kazaların ve yangınların habercisi anlamına gelmektedir. Doğalgaz kaynaklı büyük felaketlerden uzak durmak için firmamıza başvurarak sanayi tesislerinizde yaptırmayı düşündüğünüz büyük ve geniş çaplı doğalgaz tesisatlarınızı yaptırmanız gerekmektedir.

 Profesyonel kadromuz ile talep ettiğiniz sanayi doğalgaz sistemlerini mühendislik çalışması projelerle en ideal zamanda ve en doğru kalitede üreterek müşterilerimize teslim ediyoruz.